ChS Equilibrium

Vrh I s VP
(Vrh s VP ČKP)
Dňa 8.3.2017 začala Faridka rodiť, aj napriek cisárskemu rezu sa nám nepodarilo zachrániť žiadne miminko z tohto vrhu.

Farida Equilibrium
X
SBA Radegast
dumbo, longhaired satin, russian blue, self
dumbo, black, blazed berkshire
Farida
Radegast
Cieľom tohto vrhu bolo priliatie nepríbuznej krvi do lh línie potkaníkov a teda zameranie sa na znakaté potkaníky s lh génom.
 
Ráno než som odchádzala do práce som si už všimla drobné stopy krvi v pôrodnom boxíku Faridy, vedela som, že nastal deň pôrodu. Bolo mi však divné, keď po príchode z práce domov som nepočula z boxu žiadny piskot, miesto toho som našla v boxe jedno obrovské už mŕtve miminko, ktoré si ešte Farida brala ako vzorná mamička k sebe a nerozumela čo sa deje. Aj napriek tomu, že reagovala na mňa, pila a celkovo vyzerala byť čulá, všimla som si padnutých bokov a kŕčov, ktoré mala pri chôdzi, vedela som už že ďalšie miminká budú zrejme približne rovnako veľké a že už ich zrejme nevládze porodiť prirodzenou cestou, nakoľko už s miminkom, ktoré zvládla porodiť sa musela značne natrápniť súdiac podľa odtlačkov zúbkov na mŕtvom telíčku.
Okamžite sme preto začali zháňať veterinára, ktorý by nám pomohol a spravil Faridke cisársky rez. Samozrejme, zákon schválnosti stále musí fungovať a tak z troch našich najlepších veterinárov žiaľ dvaja už neboli k dispozícii a tretí mal o chvíľu končiť službu, s malou dušičkou sme sa mu však skúsili ozvať, či by nás s touto akútnou situáciou nepočkal. Tu patrí obrovská vďaka MVDr. Blanke Sedlákovej, ktorá nás bez všetkého počkala a Fariduške bez okolkov pomohla.
Back to top